تست هوش کودک

اولین مرکز تحقیق و توسعه هوش مالی کودکان در ایران

به صورت کلی تست های متعددی از جمله آزمون اندریافت کودکان CAT ، تست ثروتمندی ، آزمون دیوید وکسلر ، تست هوش آدمک ، تست هوش یا آزمون استنفورد و تست هوش گودناف برای کودکان در سراسر دنیا استفاده می شود. برخی موسسات مانند موسسه درخت ثروت و مرکز تحقیقات ثروتمندان آتی و برخی موسسات معتبر دیگر به منظور کاهش درصد خطای موجود در شرایط برگزاری تست های هوش ، اقدام به ترکیب آزمون ها و تدوین مدلی یکپارچه منظور کسب نتایجی دقیق نموده اند.

مرکز تحقیقات هوش نیک نیز به منظور شناسایی و استعدادیابی صحیح در جامعه ایرانی ، به عنوان اولین و تنها مرکز تحقیقات هوش در ایران ، اقدام تعدیل و بومی سازی مدل های امریکایی و اروپایی به منظور بهره مندی در میان کودکان ایرانی نموده است. لازم به ذکر است که تعداد موسسات تحقیقاتی در دنیا که خود مبتکر این مدل ها می باشند، کمتر از انگشتان یک دست بوده و الباقی موسسات مانند مرکز تحقیقات نیک ، تنها با برگزاری جلسات متعدد و مطالعه دقیق روش های ابداعی، اقدام به بومی سازی این مدل ها نموده اند.


هدف تست هوش کودک در مرکز نیک

هدف از انجام تست در زمان های مختلف ، متفاوت می باشد. به عنوان مثال هدف از تست هوش نوزاد ، بررسی سلامت هوش نوزاد است و از سوی دیگر هدف از تست هوش دانش آموزان سال آخر دبیرستان ، شناسایی علاقه مندی و استعدادها به منظور راهنمایی در تعیین رشته دانشگاهی خواهد بود.

هدف از انجام تست هوش کودک در مرکز تحقیقات نیک ، شناسایی میزان ابعاد مختلف هوش به منظور تقویت ابعاد پیش رونده مالی در آینده می باشد. به صورت علمی هشت بعد برای هوش هر انسان از ابتدای تولد تعریف شده است و چهار بعد از هشت بعد تأثیر در استعداد مالی افراد در طول زندگی خواهد داشت. ارزیابی این ابعاد و تقویت آن ها ، موجب موفقیت های مالی افراد در آینده خواهد شد.

آنچه مسلم است ، انسان طی دوره کودکی خود قدرت یادگیرندگی بسیار بالاتری نسبت به سایر زمان ها دارد. به عنوان مثال نتایج علمی نشان می دهد ذهن هر انسان تا سن 12 سالگی امکان پذیرش و یادگیری 30 زبان غیر از زبان مادری خود را دارد و این در حالی است که با بالا رفتن سن ، این توانایی کاهش می یابد. تحقیقات نشان می دهد ، بهترین زمان برای آینکه 4 بعد از 8 بعد هوش انسان که در آینده مالی تأثیرگذار است را بتوان پرورش داد، 4 تا 6 سال است. لذا مرکز تحقیقات هوش نیک با این هدف ، اقدام به انجام تست هوش به صورت حضوری و آنلاین می نماید.


توضیح بیشتر

تست های هوش به صورت کلی به کودکی و بزرگسالی تفکیک می گردند. تست هوش از دوران نوزادی می تواند شروع شود. تست هوش کودک 1 ساله ، آزمون هوش کودک 2 ساله و تست هوش کودک 3 ساله به بیان سلامت کودک و نوزاد می پردازد. پس از آن تست کودک 4 سال ، تست کودک 5 سال و 6 ساله علاوه بر سلامت فکر و ذهن به شناسایی و کشف استعدادهای فردی نیز معطوف می گردند.

تست هوش و استعداد کودکان تا 8 سال نیز ادامه می یابد. اما به صورت کلی از 15 سال به بالا، اغلب آزمون های هوش ، مربوط به بزرگسالی هستند. آنچه در مرکز تحقیقات هوش نیک صورت می پذیرد مربوط به کوکان 4 تا 6 سال می باشد و در صورت تمایل والدین، ارائه روش هایی به منظور تقویت هوش مالی کودک خواهد بود. اگر کودک 4 تا 6 سال دارید و به دنبال مرکز تست هوش در تهران هستید و همچنین علاقه مند به بررسی دقیق هوش کودکتان هستید ، می توانید با تعیین وقت قبلی به مرکز تحقیقات هوش کودک نیک مراجعه نمایید. همچنین به منظور ارائه خدمات به سایر شهرها، مرکز تحقیقات هوش کودک نیک در حال راه اندازی شعب می باشد.


تست هوش در شهرها و مناطق مختلف ( تست هوش آنلاین )

مرکز تست هوش کودک در مشهد ، مرکز تست هوش کودک در اصفهان و همچنین مرکز تست هوش کودک در شیراز اولویت های راه اندازی شعب ما می باشد. همچنین به منظور ارائه خدمات به سایر هموطنان در سایر شهرها ، امکان انجام تست هوش کودک به صورت آنلاین ( از طریق اینترنت و اسکایپ ) و همچنین برگزاری جلسات مشاوره والدین به منظور ارائه تمرینات هوش میسر می باشد. تست هوش آنلاین بنابر تعهد سازمان نیک بر انجام تست برای ایرانیانی که در سایر کشورها هستند و همچنین سایر هموطنان در سایر شهرها راه اندازی شده است. تست هوش آنلاین برای والدینی که با موبایل آشنایی داشته باشند، امکان انجام تست هوش آنلاین و همچنین تقویت هوش را فراهم نموده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انجام تست هوش کودک خود در مرکز نیک ، با کارشناسان ما به شماره های درج شده در صفحه تماس با ما ، تماس حاصل نمایید.


77655810 021

خدمات مرکز

تقویت هوش مالی کودک 4 تا 6 سال