مرکز تست و استعدادیابی کودکان

استعداد در کودکان چیست؟

‎ شاید برای شما هم این سوال ایجاد شده باشد که بین هوش و استعداد تفاوت وجود دارد؟
باید بگوییم بله هوش مقوله ایست انتسابی و مثل یک موهبت الهی با کودک به دنیا می آید و از طریق آموزش مهارت ها از روش غیر مستقیم تقویت می شود و ما استعداد مقوله‌ایست اکتسابی و ساختنی و در اصل ترکیب هوش ها برای کودکان استعداد ها را می‌سازند.
پس می‌توان گفت به نوعی شناخت پتانسیل های هوشی در کودک شما میتواند شما را قدم به قدم به مسجد هدایت کند که با آموزش و مهارت به کودکان تان آنها را در مسیر ساخت استعداد هدایت کنید. شما با شناخت پتانسیل های هوشی در کودکان آموزشها و محیطی را برای او فراهم می سازید که بتواند به صورت غیر مستقیم در مسیر استعداد قرار گیرد و فردی موفق و توانمند برای آینده خود باشد


بیشتر بدانید مشاوره رایگان از کجا شروع کنیم؟
نظر متخصصان استعدادیابی

دونالد کلیفتون

اولین کسی بود که برای نخستین بار معنی کلمه ی نقطه قوت رو را به صورت جدی مطرح کرد او یک روانشناس آمریکایی است که سالها بر روی نظریه خودش درباره استعداد مطالعه داشته است. این روانشناس معتقد است بهتر است به جای حذف و یا تلاش برای از بین بردن نقاط ضعف به جست و جو نقاط قوت خود بپردازیم و چند نقطه قوت برتر خود را تقویت کنیم این روانشناس که پدر روانشناسی نقاط قوت نامیده می شود معتقد که ما ۵ نقطه ی قوت داریم که قابل ارزیابی و سنجش است و تا زمانی که آن را شناسایی نکنیم مثل ساعتی آفتابی که در سایه است بی استفاده خواهد بود

جانسون اوکانر

حدود چهل سال پیش در نهمین دهه‌ی زندگیش فوت کرد. اما هنوز یکی از معروف‌ترین نام‌ها در حوزه‌ی استعدادیابی است. اوکانر با توجه به علاقه جنرال الکتریک، در سال ۱۹۲۲ یک موسسه‌ی تحقیقاتی غیرانتفاعی را به عنوان بنیاد مطالعاتی اوکانر تاسیس کرد که فعالیت‌هایش در حوزه‌ی استعدادیابی و مطالعات مرتبط به صورت گسترده ادامه دارد. قطعاً هر یک از روش‌های استعدادیابی، مدافعان و منتقدان خود را دارد. اما مرور شیوه استعدادیابی در موسسه جانسون اوکانر، با توجه به اینکه این موسسه را پیشتاز حوزه استعدادیابی در آمریکا می‌دانند، میتواند نکات بسیار ارزشمندی را به ما بیاموزد. استعداد تصور کردن ساختاری، استعداد استدلال استقرایی، ایده پردازی، توانایی استدلال تحلیلی، قدرت تشخیص سریع نوشته‌ها، تسلط عددی، سیلوگرام و یادگیری زبان خارجی، حافظه مشاهده و طراحی، تشخیص و تمایز رنگ‌ها، طراحی بصری،‌ تسلط بر انگشتان، استعداد مشاهده فرصت‌ها، تداعی کلمات و دامنه لغات مواردی هستند که در مدل جانسون اوکانر مورد توجه قرار می‌گیرند

پشتیبانی واتس آپ

پشتیبانی واتس آپ

پشتیبانی تلفنی

پشتیبانی تلفنی

هماهنگی جلسه حضوری

هماهنگی جلسه حضوری


نظرات والدینی که به مرکز هوش نیک مراجعه کرده اند

 • فرزانه جراح

  استعداد عجیب ترین موضوع در حوزه کودک و نوجوان است. اگر از آن آگاه شوید، متعجب خواهید شد. برای آگاه شدن از این موضوع زمان زیادی را صرف کردم و فکر می کنم جامع ترین و کامل ترین روش ، روشی است که مرکز هوش نیک در پیش گرفته است.

  فرزانه جراح
 • الهام نیکجو

  همه ما مادران به صورت ذاتی بعضی از هوش ها و استعداد کودکان مان را درک می کنیم. اما در بیشتر موارد نحوه پرورش آن را نمی دانیم یا کاملا اشتباه مسیر را طی می کنیم. ممنون از آقای دکتر و همکاران ایشان که ما را در مسیر درست هدایت کردند.

  الهام نیکجو
 • الهام صدری

  پدرها معمولا به دنیال مواردی مانند هوش و استعداد نیستند. چون آن را زیاد مفید نمی دانند. اما من با استفاده از سیستم Kfiri و هوش نیک متوجه شدم هوش ثابت و استعداد قابل پرورش است و از آن زمان پرورش استعداد را به صورت قوی دنبال کردم و اکنون کودکی بی نظیر و شاد دارم.

  الهام صدری

گوش کنید

آشنایی با خدمات ما به صورت صوتی
با وارد کردن شماره تلفن همراه خود، مجله رایگان هوش نیک برای شما ارسال خواهد شد
از کجا شروع کنیم؟
 
 

از کجا شروع کنیم؟
جدیدترین محصولات آموزشی
خدمات
تست هوش

تست هوش کودک

047-trophy (1)

تست هوش کودک

سبک زندگی

سبک زندگی

پکیج آموزشی

پکیج آموزشی

کارگاه آموزشی

کارگاه آموزشی

وبینار

وبینار

az3ta5
az6ta11
az12ta17
azbala18
otism
yadgiri
adhd
kamtavajohi
loknat (1)
stress (1)
مراحل سنجش و هدایت استعداد کودکان
1
انجام تست های تشخیص هوش غالب بصورت حضوری و آنلاین در یک روز و در یک ساعت به صورت تست از والدین و تست از کودک در اتاق بازی توسط روان شناس و روان سنج ارشد هوش نیک
22
ارائه تمرین ها و ارتقا هوش غالب و تبدیل آن به ۳۴ نوع استعداد
33
ارائه راهکارهای پیشرفته جهت تبدیل ۳۴ نوع استعداد به مهارت
4
ارائه راهکارهای پیشرفته جهت تبدیل ۳۴ نوع استعداد به مهارت
5
ارائه مشاوره تربیتی، روانشناسی و رفتاری کودک و نوجوان
6
پرورش هوش مالی و عقل معاش
گالری
تقویت هوش کودک
photo_2019-01-27_22-25-45
تست هوش - سنجش هوش کودک
photo_2019-01-27_22-25-56
4
photo_2019-01-27_22-25-50
استعدادیابی
توضیحات بیشتر
مرکز تست استعدادیابی هوش کودک نیک
تست روانشناسی کشف استعداد کودکان به منظور شناسایی و استعدادیابی در مرکز تحقیقات هوش نیک صورت می پذیرد. انجام تست استعدادیابی شغلی-مهارتی یکی از مواردی است که طی سال های اخیر در مراکز آزمون استعدادیابی کودکان در شهرهای مختلف بخصوص تهران ، اصفهان و شیراز انجام می شود. همچنین تست استعدادیابی آنلاین از جمله خدماتی است که در مرکز هوش کودک نیک انجام می شود.

متاسفانه طی سال های اخیر برخی موسسات با استفاده از یک یا دو تست بسیار ساده و خارجی اقدام به انجام تست کشف استعداد می نمایند. این در حالی است که بسیاری از متخصصین علم روانشناسی کودک معتقدند که این موضوع مشکلاتی را در زندگی روزمره کودک ایجاد نموده و نه تنها استعدادیابی به روش صحیح انجام نمی شود، بلکه مانع از رشد بسیاری از استعدادهای افراد نیز می گردد.

تست روانشناسی کشف استعداد در مرکز تست هوش کودک نیک با روش های کاملا علمی و بومی شده صورت می پذیرد. مهمترین تمایز انجام تست استعدادیابی کودک در مرکز ما ، انجام تست های مکمل به صورت ادواری و تهیه گزارش های تحلیلی از روند تغییرات کودک می باشد. از سوی دیگر با توجه به عدم وجود مراکز معتبر در شهرستان ها ، تست استعدادیابی آنلاین در مرکز هوش نیک برای کودکان از راه دور نیز صورت می پذیرد.
چند نکته در مورد نقش والدین در مورد استعدادیابی و کشف استعداد کودکان
برای کشف استعداد کودکان ، به کودکان خود کمک کنید تا به خودشناسی و آنالیز خود بپردازند. به طور نمونه ، از آنان درخواست کنید تا در خصوص تمایلات و علایق خود بنویسند و یا در مورد فعالیت ها و اموری که در آن موفق بوده اند و بدون هیچ تلاش و آموزش خاصی از پس انجام آن ها برمی آیند صحبت کنند.

مهم است که برای استعدادیابی کودکان ، کارها و اموری که کودکتان اجرا می کند را داوری و مورد انتقاد و سرزنش قرار ندهید چرا که کودکان در صورتی تصور کنند مورد سنجش و امتحان قرار می گیرند کشف و پرورش استعدادهای خود را دنبال نمی کنند و در کارها پیشرفت قابل توجهی نخواهند داشت.

کشف و پرورش استعداد احتیاج به یک جو و فضای مناسب و روحیه بانشاط دارد. از این رو بعضی اوقات تنها با تقویت روحیه فرزندتان و فراهم ساختن جو و محیطی مطلوب و شاد و دوری از عوامل استرس زا و تنش های روحی و روانی قادرید به شکوفایی استعدادهای فرزندان خود یاری بسیاری برسانید.
تست استعدادیابی آنلاین کودک
با توجه به اهداف و چشم انداز های مرکز تحقیقات هوش کودک نیک ، این مرکز از سال ۱۳۹۵ اقدام به انجام تست استعدادیابی آنلاین کودکان نموده است. روش انجام تست استعدادیابی کودکان در مرکز هوش به صورت ویدئو کنفرانسی از طریق شبکه های ارتباطی اینترنتی مانند اسکایپ Skype و همچنین ایمو Imo صورت می پذیرد. والدین کودک در زمان انجام تست استعدادیابی در کنار کودک هستند و او را در انجام تست همکاری نموده و خود نیز به سوالات پاسخ می دهند.

تست استعدادیابی آنلاین کودک در مرکز هوش نیک به منظور شناسایی میزان ابعاد هوش و سپس تقویت هوش غالب و هوش مالی کودکان به منظور کسب مهارت های عالی در آینده کودکان از کودکی آنها سرچشمه می گیرد. مهمترین دستاورد مرکز هوش نیک در حال حاضر مربوط به کودکان ۳ تا ۱۳ سال می شود. زیرا براساس پژوهش های صورت پذیرفته ، چهار بُعد از نه بُعد هوش یک انسان در موفقیت مالی وی نقش دارد. لذا انجام تمرین های بیشتر به منظور تقویت هر چه بهتر این ابعاد از هوش ، زیر نظر کارشناسان مجرب ، موجب افزایش راندمان و موفقیت های کودکان در آینده فردی و حرفه ای آنها می گردد.
مراکز استعدادیابی تهران
در حال حاضر مرکز تست استعدادیابی هوش نیک در خیابان پاسداران تهران واقع شده است اما براساس تحقیقات صورت پذیرفته و تماس های مکرر والدین از سایر شهرها ، این مرکز قصد دارد علاوه بر مرکز استعدادیابی تهران ، در چهار استان بزرگ دیگر مرکز نیز ، تست های هوش کودک به منظور استعدادیابی را پیاده نماید.
انجام تست استعدادیابی کودک در مرکز نیک
تست استعدادیابی کودک که در مرکز هوش نیک با عنوان تست هوش نیک از آن یاد می گردد، مجموعه تعدیل شده ای از های مختلف از جمله ؛

۱. آزمون اندریافت کودکان CAT
۲. تست ثروتمندی
۳. آزمون دیوید وکسلر
۴. تست هوش گاردنر
۵. تست هوش یا آزمون استنفوردبینه
۶.تست هوش گودیناف

در نظر داشته باشید که در تست استعدادیابی کودک نیک ، قرار نیست کلیه آزمون ها و تست ها از کودک گرفته شود، بلکه با توجه به عناصر مثبت و منفی هر تست و همچنین نقاط ضعف و قوتی که در هر تست هوش و استعدادیابی وجود دارد، به شناسایی استعداد کودک پرداخته می شود. مدل تقویت هوش کودک نیک نیز بر همین اساس، سعی در رشد و تقویت هوش مالی کودکان دارد.

موسسه استعدادیابی کودکان نیک با انجام تحقیقات فراگیر در این زمینه و محدودیت در میزان پذیرش مراجعه کنندگان ، امکان انجام تست برای کودکان در سنین مختلف را دارد اما آنچه مسلم است ، تنها امکان ارائه خدمات تقویت هوش غالب و هوش مالی کودکان ۳ تا ۱۳ ساله میسر می باشد.