بهترین روانشناس کودک در تهران | معرفی شده مرکز هوش نیک

روش های پرورش خلاقیت در کودکان - آموزش خلاقیت به کودکان
روش های پرورش خلاقیت در کودکان و آموزش خلاقیت به کودکان
دی ۲۵, ۱۳۹۷
آموزش رباتیک کودکان
آموزش رباتیک برای کودکان
دی ۲۵, ۱۳۹۷

بهترین روانشناس کودک در تهران | معرفی شده مرکز هوش نیک

بهترین روانشناس کودک در تهران و یا در سایر شهرها مانند مشهد ، شیراز و اصفهان، همه و همه باید دارای یک سری ویژگی های اخلاقی و حرفه ای برای بهترین روانشناس کودک باید باشند.

خلق و خوی شخصی یک روانشناس و مشاور کودک بر روند ارتباط و معالجه و بهبودی کودک تاثیر گذار خواهد بود. هر مشاوره و روانشناس کودک قادر است با نظر به مشخصه‌ها و قابلیت‌ها و مهارت‌های خویش در موفقیت و درمان نتیجه بخش بسیار موثر باشد. از سویی دیگر ، هر مشاور و روانشناس کودک قادر است برخوردار از خصوصیاتی باشد که یک ارتباط عالی و خوب و اثربخشی را پایه گذاری کند. این خصوصیات عبارتند از:

 • تخصص و علم بهترین روانشناس کودک

فردی که می‌خواهد به عنوان روانشناس و روانشناس با فرزند شما در ارتباط باشد می‌بایست در رابطه با وهله‌ها و مراتب تکامل کودک ، درباره‌ی ترس‌ها و انتظارات و مسائل ذهنی ممکن در هر رده‌ی سنی واقف و مطلع باشد. تعلیمات و دوره‌های ویژه‌ی کاری ارتباط درمانی را با بچه‌ها گذرانده باشد. هر شخصی که می‌خواهد در جایگاه روانشناس کودک با فرزند شما سروکار داشته باشد بدون شک می‌بایست با اقدامات و راهکارها و دیدگاه‌های نوین و پیشرفته در عرصه‌ی ارتباط و سروکار با کودک با نظر به رده‌های سنی مختلف کودکان واقف و مسلط باشد.

 • برقراری یک رابطه مطلوب بهتری روان شناس کودک

دقیقاً مشابه هر ارتباطی ، شما در ارتباط با روانشناس و مشاور کودک احتیاج به رابطه‌ی دوستانه و صادقانه و مطمئنی دارید. زمانی که شما با احساس اطمینان و آسودگی مشکلات خود را بازگو می‌نمایید و فرزندتان آسوده خاطر از احساس آرامش و بدون هراس در نزد آن شخص ، اعمال و حرکات و تفکرات خود را بروز می‌دهد معالجه و بهبودی کودک سریع‌تر و با روند خوب‌تری به پیش خواهد رفت و در این حالت به نتیجه و پاسخ مطلوب‌تری نیز دست خواهد یافت.

 • بهترین روان شناس کودک در تماس با کودک درون است

روانشناس و روانشناس کودک ، با آنکه فرد بزرگسالی است اما می‌بایست عالم و جهان بچگی خویش را در درون خود حفظ نماید. چرا که بخشی از منش و کار و زندگی  وی را کودکان به وجود می‌آورند. این حفظ ارتباط به مفهوم کودکانه بودن و باز آمدن زمان بچگی نیست ، بالعکس به معنی را به صحیح و بی‌واسطه با عالم بچگیست. در این حالت ، امکان تماس و رابطه نتیجه بخش و توفیق یافته در طی مشاوره و درمان فزونی خواهد یافت. در این حالت موقعیت و اسبابی برای بچه‌ها به وجود می‌آید تا از عواطف و هیجانات فعلی خود شناخت پیدا نمایند و با آن‌ها روبه‌رو شوند و بتوانند به تدریج آن‌ها را کنترل نمایند.

 • ویژگی پذیرندگی بهترین روان شناس کودک

در صورتی که قصد داریم به یافتن مسائل فردی و نهفته باطنی ترغیب نماییم ، در جایگاه مشاوره و روانشناس ضروری می‌باشد که برخورد و کنش قبول کننده‌ای داشته باشید. با این شیوه اطمینان بچه‌ها به سمت شما جلب خواهد شد و راحت‌تر با مشاور و روانشناس ارتباط برقرار می‌نمایند.

 • علاقه و رغبت به مواظبت و معالجه

از ضروریات اساسی برای امر مشاوره و روانشناسی در کودکان ، علاقه و رغبت به منظور مواظبت به بچه‌ها و شناخت احتیاجات و انتظارات آنان می‌باشد. افراد متعهد و دلسوز و با محبت خوب‌تر و سریع‌تر می‌توانند با بچه‌ها رابطه ایجاد نمایند و با آنان بازی کنند این مساعدت به احساس خوب و خوش بچه‌ها از روند معالجه و فرآیند بهبودی از بایسته‌های یک روانشناس کودک خوب می‌باشد.

 • وارد کردن و دخالت دادن خانواده در طی درمان کودک

روانشناس و روانشناس فرزند شما می‌بایست توجه بسیاری به رابطه‌ی پیوسته و مرتب با شما داشته باشد  ، این رابطه و تماس قادر است درعرصه‌ی شیوه‌های درست تربیت کودک ، توصیه‌های درباره‌ی چگونگی رفتار درست با بچه‌ها در موقعیت‌های بیرون از کانون مشاوره و در منزل را در بر بگیرد. مسلماً پدران و مادران هم پرسش‌هایی از روانشناس و روانشناس فرزند خود دارند و تمایل دارند تحولات کلامی و عملی وکنشی فرزند خود را در منزل با مشاور مطرح نمایند که روانشناس می‌بایست با رغبت و به طور تمام و کمال به آنان گوش بسپارد.

 • رابطه و تماس با اشخاصی که با کودک سروکار دارند

مسلماً برای شما پیش آمده که با سفارش و پیشنهاد معلمان و یا مربیان کودکستان و آموزشگاه ، فرزند خود را به کانون‌های مشاوره ببرید . در حقیقت اغلب پدران و مادران در صورتی به بهترین روانشناس کودک در تهران مراجعه می‌نمایند که آوزگاران و مربیان مهد کودک و مدرسه انتظارات و دلواپسی‌هایی را از اعمال و حرکات و یا موقعیت‌ درسی بچه‌ها بازگو نموده‌اند ، بااهمیت است که روانشناس و روانشناس کودک با این اشخاص هم رابطه و تماس و گفت و گو داشته باشد. بدون تردید توجه و رغبت به گفت و گو و تماس و همیاری با این اشخاص قادر است در پروسه‌ی معالجه و مداوای کودک بسیار یاررس و موثر واقع گردد.

نتیجه گیری در مورد بهترین روان شناس کودک در تهران

اما آنچه مسلم است، اگر به شما گفته شده است که کودک شما نیاز به روان شناس دارد و یا رفتارهایی در وی می بینید که فکر می کنید کودک شما به دلیل اختلال یا هر دلیل دیگری به بهترین روانشناس کودک نیاز دارد، بهتر است قبل از آن به یک موسسه تست هوش و استعدادیابی مراجعه نمایید تا آنها نیز گزارش مکتوبی برای روان شناس آماده کنند و اطمینان از میزان اختلال (در صورت وجود) پیدا کنید. مرکز تست هوش کودک نیک در خیابان پاسداران تهران انجام تست های دقیق هوش کودکان را با روش های علمی و جهانی انجام می دهند و علاوه بر آنکه گزارش های کاملی در مورد وضعیت استعداد کودکان به والدین ارائه می کنند، مشاوره برای پرورش و تقویت استعدادها به کودکان ارائه می نمایند.


روانشناسی کودک

این رشته یکی از گرایش های روانشناسی است که یکی از زیرمجموعه‌های روانشناسی رشد است که اهمیت خودش را از کودک می گیرد. همانطور که می‌دانید کودکی یکی از مهمترین دوران زندگی هر انسانی است و نوزاد انسان از سایر حیوانات ضعیف تر عملکرد دارد و تا سن ۱۸ سالگی به رشد ادامه می دهد اما این تصور که نیازهای یک کودک به غذا و پوشاک و خواب و … . محدود می شود بسیار اشتباه است. کودک رشدی چند بعدی دارد که این رشد شامل رشد جسمی ، زبانی، عواطفی، شناختی، اجتماعی، اخلاقی و شخصیتی و تحصیلی است شما به عنوان یک والد باید به تمام ابعاد رشدی کودکتان توجه داشته باشید

چه زمان به روانشناس کودک مراجعه کنیم

برخی از والدین فکر میکنند که زمانی باید به روانشناس کودک مراجعه کنند که کودک درگیر مشکل یا اختلالی باشد در صورتی که این تفکر اشتباه است. باید بدانید که کودکان شخصیت ها و نیازها و پتانسیل های متفاوت از هم دارند و بافت تربیتی و خانوادگی آنها نیز متفاوت است و این مسئله باعث میشود که به جرات گفت اصول اجرایی تربیتی برای هر کودک متفاوت است شما به عنوان یک والد باید در تمامی پروسه ی رشدی تربیتی کودکتان با یک متخصص و روانشناس کودک در ارتباط باشید

روانشناس بالینی یا روانشناس کودک

تمام متخصصان گرایش های روانشناسی به دلیل اهمیت دوران کودکی در رشد و شخصیت و آینده هر فرد درباره این دوره مهم کسب اطلاعات می کنند. زیرا اگر کودک در دوران حساس رشدی درست هدایت و تربیت شود به طور قطع در نوجوانی و بزرگسالی عملکردی قوی تر دارند و سالم تر زندگی خواهند کرد. روانشناسی کودک دقیق تر به دنیای کودک و تفاوت های هر کودک نفوذ می‌کند. متخصصان این رشته معتقدند علاوه بر تفاوت هر کودک با کودک دیگر والدین و اصول فرزند پروری هم متفاوت است آنها معتقدند که علاوه بر تمرکز بر کودک باید بر والدین هم متمرکز بود چون کودکان چکیده ای از والدین و اصول تربیتی خواهد بود. پس کودک شما قبل از ایجاد مشکل یا حتی اختلال باید زیر نظر یک روانشناس کودک باشد تا با شناخت روحیات کودک و توانایی هایش و بافت خانواده درست هدایت و تربیت شود

نیازهای کودکان زیر ٧ سال که روانشناس کودک بررسی می نماید:

الف- نیازهای زیستی یا فیزیولوژیک (غذا، آب، مسکن، پوشاک)
ب- نیاز به ایمنی (وجود نظم و ثبات در زندگی)
ج- نیاز به تعلق داشتن (عشق)
د- نیاز به عزت نفس (احترام از جانب خود و دیگران)
ه- نیاز به خودشکوفایی
تامین این نیازها در یادگیری کودکان و بالا بردن اعتماد به نفسشان بسیار اهمیت دارند.

هرکدام از این نیازها برای کودک حیاتیست و نقش تاثیر گذاری بر آینده او دارد اما باید دید که ایا والدین قادر هستند که این نیازها را براورده کنند یا خیر. در همه جای دنیا و در کشورهای پیشرفته همه افراد لایف استایل یعنی سبک زندگی با توجه به سن و جنس و بافت فرهنگ و اجتماع فرد دارند اما متاسفانه این فرهنگ در کشور ما وجود ندارد. امروزه در بهترین کشورهای جهان روانشناسان کودک تا حدودی می‌توانند با توجه به شناختی که از کودک دارند و با توجه به بافت خانواده و نیازهای کودک یک برنامه جامع و کاملی را برای کودک تعیین می کنند و به والدین آموزش خواهند داد که هر برهه از زندگی چه آموزش ها با چه روش های برای کودک مناسب است و از سوی دیگر باید به اهمیت والدین توجه ویژه داشت.

لذا سلامت خانواده و والدین یکی از ارکان مهم تربیت کودک است لذا توصیه ما این است که در کنار یک روانشناس کودک با یک مشاور و روانشناس خانواده برای سالم سازی و فراهم کردن محیط مناسب در خانه برای کودک همگام شوید چرا که در اکثر مواقع محیط خانه و مشکلات بین والدین یا حتی اختلال های روانی یک والد میتواند آسیب های جدی و غیر قابل جبرانی به کودک وارد کند به طور کلی باید بدانید که کودک باهوش در خانه ای ایمن تقویت و رشد پیدا می کند. والدین مسئول باید بدانند که اختلالاتی مثل اضطراب و وسواس و بیش فعالی و پرخاشگری و افسردگی و……

در کودکان می تواند ریشه ی ژنتیکی داشته باشد و باید بدانید که اگر این مسئله یا مشکل در شما به عنوان والدین وجود دارد حتما قبل از انجام راهکارها برای درمان کودک اقدام به انجام راهکارهای درمانی برای خودتان باشید به طور مثال باید بدانید که زمانی که والد مبتلا به افسردگی در مسیر درمان درست قرار میگیرد کودکی که به دلیل افسردگی والد به افسردگی مبتلا شده هم از علایم فاصله میگیرد و کم کم بهبود پیدا می کند و اما یکی دیگر از نکاتی که در دوران کودکی برای یک آینده مطلوب تر باید در نظر داشته باشید ارزیابی کودک در ضمیمه ی اختلالات است چرا که درمان به موقع و زودهنگام برخی از اختلالات میتواند از بسیاری از آسیب ها در آینده کودک موثر باشد و حتی درمان رو هم بسیار راحت تر میتوانید انجام دهید پس ارزیابی کودک در ضمیمه ی اختلالات توسط روانشناس کودک می‌تواند بسیار کاربردی و اصولی باشد.

همانطور که میدانید کودکان باید به صورت غیر مستقیم آموزش ببینند و به صورت غیر مستقیم تذکر را دریافت کنند امروزه تمامی روانشناسان کودک اتفاق نظر دارند که بهترین راه برای پرورش و تربیت کودک استفاده از روش غیر مستقیم بازی و بازی درمانی است به این معنا که شما زمانی که میخواهید به طور مثال آموزش مسواک زدن را به کودک داشته باشید باید از روش غیر مستقیم این آموزش را بدهید یا زمانی که میخواهید کودک را از کاری منع کنید نیز باید از روش غیر مستقیم استفاده کنید که این متد اموزش و تربیت با توجه به پتانسیل های هوشی کودک و روحیات او توسط روانشناس کودک انجام می شود

۵/۵ - (۱ امتیاز)

13 Comments

 1. R.s گفت:

  باسلام پسر من ۱۲ سالشه ومشکلش اینه که لب پایینش میخوره بارها وبارها پیش روانپزشکای مختلف وجلسات زیاد بردمش حتی روانپزشک هم بردمش ولی فایده نداشت وهمچنان بدتر از قبل اینکارومیکنه واقعا خیلی بده که توشهر ما یه شعبه ندارید چون رفت وآمد برام به تهران خیلی سخته برام

  • کارشناس گفت:

   اگر در شهری که هستید نمایندگی هوش نیک وجود دارد، مراجعه نمایید. در غیر اینصورت باید تهران تشریف بیاورید.

  • کارشناس گفت:

   خوردن لب به دلایل بسیار زیادی می تواند در کودکان اتفاق بی افتد. از تقلید دیگران تا استرس و … . حتما یکبار کودک خود را برای تست هوش به یک مرکز تعتبر ببرید تا اگر اختلالی دارد، زودتر شناسایی و اصلاح شود.

 2. ساناز جم گفت:

  سلام ظهرتون بخیر
  من نتیجه گیری خوبی در مورد روان شناس والدتون خانم دکتر اشکان گرفتم ازشون تشکر کنید به سایرین هم پیشنهاد میکنم که حتما پیش خانم دکتر اشکان برن.

 3. s گفت:

  واقعا لازم که آدمی هر مادر پدری پیش روانشناس والد و روانشناس کودک بره خیلی از مشکلات حل میشه یا کارها منطقی تر پیش میره چون اون نفر سوم بی طرف ترین آدم به حساب میاد.

  • کارشناس گفت:

   بله. کاملا درست است. فقط سعی کنید بهترین روان شناس را اگر در تهران هستید شناسایی کنید. بررسی میزان رضایت مراجعه کنندگان قبلی بسیار موثر است. روانشاسان در تهران بسیار زیاد هستند. مرافب باشید که مناسبترین مورد را با توجه به نیازهای خود شناسایی کنید

 4. لیلا گفت:

  سلام دوستان. من دخترم رو بردم پیش دکتر خوشابی. گفت بودن اختلال نافرمانی مقابله ای داره. کلی هم ما رو برد و اورد. دو میلیون هزینه کردم انگار نه انگار. تا یکی خانم دکتر ساداتی رو معرفی کردم. بچه رو بردم پیشش. انرژیش خیلی مثبت بود. هزینه جلساتش هم نصف خوشابی بود. اول تست گرفت بعد گفت بچه مشکل خاصی نداره فقط کمی مشکل ارتباطی داره. ده جلسه بازی درمانی گذاشت. هر جلسه هم یکسری تکلیف برای خونمون میداد. توی ده جلسه این بچه از این رو به اون رو شد. هنوز هم بعد از سه ماه، ماهی یکبار دخترم رو میبرم که باز یک یاداوری تو ذهنش بشه. چون استاد دانشگاهه همیشه کاراموز داره اما همه کارا و بازی ها رو خودش انجام میده. عالی بود. اینم شمارش ۸۸۲۶۷۰۴۰-۸۸۲۶۷۰۶۸- ۰۹۱۲۸۳۹۸۵۸۸

 5. سهیلا احمدنیا گفت:

  آقای دکتر شریعتی عالی ترین و بهترین روان شناس کودک بودن که برای ما مفید و رضایت بخش بود.
  همسرم هم رضایت کامل داره.
  تخصص و علمتون، پیشنهادات و صحبت هایی که توی اون چند جلسه با یسنا داشتید خیلی خوب جواب داد و اینکه مشکلات هم داره کمتر میشه. ایشالا بعد تعطیلات باز مزاحمتون میشیم.

 6. رضا رشیدی گفت:

  من پسر و دخترم آوردم موسستون واقعا عالی بود همه چیز از تمامی زحماتتون ممنونم چون همه چیز داره خیلی بهتر پیش میره و مشکلات کمتر شده.
  باز هم ممنون

 7. سارا رزمی گفت:

  معمولا روان شناسان در تهران که من رفتم تو مرحله اول تمام تلاششون میکنن تا بهت بفهمونن تو احمقی و کارات به کلی اشتباه.
  تا جایی که آدم فکر میکنه نه تنها کارام و رفتارم اشتباه بلکه اشتباهی به دنیا اومدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *