بهترین روانشناس کودک در تهران
بهترین روانشناس کودک در تهران | معرفی شده مرکز هوش نیک
دی ۳۰, ۱۳۹۷
متخصص تغذیه کودکان خوب در تهران - بهترین فوق تخصص تغذیه کودکان خوب در تهران
متخصص تغذیه کودکان خوب و بهترین فوق تخصص تغذیه کودکان خوب در تهران
دی ۳۰, ۱۳۹۷

آموزش رباتیک برای کودکان

آموزش رباتیک برای کودکان و سن آموزش رباتیک به کودکان موضوع این مقاله است. با مزایای آموزش رباتیک به کوکان آشنا می شویم.

سن مناسب و مزایا و دوره‌های آموزش رباتیک برای کودکان

تعلیم و فراگیری رباتیک به بچه‌ها مدد فراوانی در ظهور و نمود نوآوری و ابتکار آن‌ها خواهد نمود. آینده‌ی فرا روی ما ، آینده‌ای تماماً اتوماتیکی و ابزاری و دستگاهی می‌باشد. در دوره‌های آینده ناظر ماشینی شدن و اتوماتیک شدن اغلب فعالیت‌ها و امور کنونی که به روش یدی اجرا می‌گردد خواهیم بود. از این رو تعلیم و فراگیری رباتیک برای بچه‌ها موجب می‌شود آنان با بهره گیری از هوشیاری و دقت و نبوغ نهانی و باطنی خود اقدام به ابداع و تولید ابزارها و دستگاه‌هایی کنند که ممکن است بر متخصصان و کارشناسان این حوزه مستور و پنهان مانده شده باشد.

بچه‌ها در صورتی که در راه و مدار دانش وارد شوند حتماً خالق و سازنده چیزهای زیادی خواهند شد. با آنکه احتمالاً وسایل و ماشین‌های تولید شده در این سنین بلااستفاده و بی‌مصرف خواهد بود ، ولی طرح‌ها و مدل‌های مختلفی را پیش روی متخصصان و فرهیختگان این حوزه قرار خواهند داد.

تعیلم و فراگیری رباتیک برای بچه‌ها قادر است همچون یک بازی و تفریح به شمار آید و همچنین در رشد و هوش کودک و تکامل نبوغ و هوش و مهارت‌های ذهنی کودکان ، تاثیرگذاری بسیاری خواهد داشت.

سن مناسب آموزش رباتیک به کودکان

براساس عقیده متخصصان تعلیمی و تدریسی آغاز مطالب و موضوعات علمی برای دوره‌های سنی پایین‌تر از ۸ سال در حقیقت موجب وقفه و رکود در تکامل و نموی گنجایش مغزی کودکان می‌شود. همان طور که می‌دانید تعلیم و فراگیری رباتیک نیز یک مبحث کاملاً علمی می‌باشد. توجه داشته باشید که تعالیم و فراگیری‌های مهارتی برای کودکان زیر ۸ سال در اولویت قرار دارد و نبایست فکر و ذهن بچه‌ها را پیش از تکامل و نموی تمام مغز با موضوعات علمی محصور نمایید.

آموزش رباتیک

لگوی آموزشی همچون یک نظام و روش جهانی تعلیمی ، با قصد و نیت تعلیم و فراگیری همراه با خلق و ابداع ، مقاطعی به منظور تعلیم و فراگیری رباتیک دارد که بچه‌های رده‌ی سنی دبستانی ۱۰ تا ۱۴سال به آن مشغول می‌شوند. ارتباط مقاطع لگو و تعلیم و فراگیری موضوعات و جستارهای نیرو و انرژی و حرکت همچون مقدمه‌ای که الزام و نیاز این نوع تعالیم می‌باشد نمایانگر دید ژرف و ظریف این نظام و شیوه‌ی تعلیمی جهانی می‌باشد.

دوره‌های رباتیک لگوی LEGO آموزشی

دوره‌ی آموزش رباتیک WEDO

این مقطع ویژه کودکان ۱۰ تا ۱۲ ساله دبستانی می‌باشد. در این مقطع کودکان با معنای روبات و از شیوه کارکرد آن آگاهی می‌یابند و نحوه مدیریت ساختارهای ماشینی خود را می‌آموزند که چطور ساختارهای خلق شده ماشینی خود را مدیریت کنند. جعبه‌های تعلیمی WEDO ، کامل‌ترین جعبه‌های آموزشی برای کودکان ۱۰ تا ۱۲ ساله در دوره‌ی دبستان در گستره‌ی جهانی است که در آن کودکان دبستانی به صورت حقیقی جهان روبات‌ها را مشاهده و آزمایش می‌نمایند. در این مقطع کودکان دبستانی از رمز گذاری و برنامه نویسی راحت و آسان شناخت پیدا می‌کنند تا در مقطع حرفه‌ای بعدی این عمل را کامل‌تر فراگیرند.

دوره‌ی آموزش رباتیک RT

مقطع صنعت و فن آوری روبات ویژه نوجوانان ۱۴ تا ۱۷ ساله است. این مقطع آموزشی حاوی مباحث و جستارهای روباتیک می‌باشد. در حقیقت کودکانی که در مقطع پیشین ، تمام تعالیم در مورد موضوعات اولیه و ریشه‌ای ماشینی و سازوکارهای تلفیقی را فراگرفته‌اند ، در این مقطع مدیریت ساختارهای خلق شده ماشینی خود را توسط یک دستگاه تکمیل کننده و پردازشگر را هم فرا می‌گیرند. در این فاز ، موضوعات و مباحث عنوان شده باید توسط ساخت یک روبات رمزگذاری شده به جواب برسد ، که این روبات ، با آنالیز اطلاعات پیرامونی ، فعالیت و حرکتی در راستای پاسخ به مبحث و مساله مورد هدف ارائه می‌نماید.

مزایای آموزش رباتیک به کودکان

 • سوق دادن و کنشورسازی فکر و اندیشه بچه‌ها در جهت یافتن پاسخ و ارائه راهکارهای گوناگون و سازنده با تعلیم و فراگیری رباتیک.
 • تقویت و رشد حس همکاری و مشورت و همدلی و فعالیت‌های تیمی و دسته جمعی در دوره‌های آموزشی رباتیک.
 • رشد و تکامل و تقویت خلاقیت و ابداع و نوآوری با تعلیم و فراگیری رباتیک.
 • فزونی گرایش و تمایل به سمت مسائل ریاضی و مکانیکی و کامپیوتری.
 • آموزش‌های رباتیک توانمندی‌ها و قابلیت‌های ضروری را در جهت آنالیز آینده کاری و حرفه‌ای کودکان مهیا می‌سازد. والدین قادرند آینده بچه‌ها و عرصه‌ی کاری و حرفه‌ای آنان را با تحصیل مقدمات و اساس خلاقیت در آن‌ها در دوره‌ی کودکی تعیین و آنان را در راه صحیحی راهنمایی و جهت دهی نمایند.

موضوعات مرتبط :

بازی های تقویت هوش کودکان دبستانی

روش های پرورش خلاقیت در کودکان و آموزش خلاقیت به کودکان

موسسه خلاقیت و استعدادیابی تخصصی

راهکارها و روشهایی جهت تقویت حافظه کودکان دبستانی

آموزش کلاژ برای کودکان

تقویت هوش غالب

Rate this post

6 Comments

 1. گیسو گفت:

  رباتیک خطرناک نیست ؟؟

 2. amiri گفت:

  دوره‌های رباتیک یا لگوی LEGO آموزشی خشن نیست برای کودک؟
  آخه رباتیک و لگو ظرافتی نداره.

 3. زهرا اژدری گفت:

  سلام.
  من دختری ۸ ساله دارم که علاقه شدیدی به رباتیک داره. دلم میخواد بفرستمش بره آموزش رباتیک ولی با این حال که دختره از دنیای دخترونش بیرون نمیاد؟؟
  فکر میکنم آموزش رباتیک پسرونست.
  چیکار کنم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *