رشته روانشناسی کودک
رشته روانشناسی بالینی
آبان ۶, ۱۳۹۸
نقش پدران در تربیت کودکان
تاثیر نقش پدران امروزه در تربیت کودکان
آبان ۶, ۱۳۹۸

بهترین سبک زندگی یا لایف استایل

انتخاب صحیح و اصولی یک سبک زندگی و یا لایف استایل قادر است اثربخشی عمده و درخوری در وضعیت زندگی کنونی شما داشته باشد و فواید بسیاری را برای شما به همراه آورد.

به صورت معمول می توان ۳ نوع گروه بندی برای سبک زندگی افراد لحاظ کرد که عبارتند از:

بهترین سبک زندگی یا لایف استایل بسته :

کسانی که در این گروه جای می گیرند و شمار آن ها هم در اجتماع اندک نیست ، همه ی فکر ، توان و قابلیت ها و استعداد های خود را محصور و اسیر ساخته اند. که این موضوع یا به صورت ناخودآگاه و یا متاثر از محیط و وضعیتی است که آنان در آن پرورش و بزرگ شده اند می باشد. این دسته از اشخاص به جایی در زندگی خود می رسند که خودشان را از زندگی مهجور و جدا کرده اند. به طور نمونه ، حیوانی که در جنگل زندگی می کند را در صورتی که به باغ وحش برده و در قفس زندانی و حبس کنند.

نخست از لحاظ روانی و ذهنی مشوش می شود و پیوسته درصدد آن است که از هر راهی خود را از قفس رها سازد اما پس از طی مدت زمانی به تدریج به وضعیت فعلی خود و در بند بودن عادت کرده و دیگر درصدد آزادی و رهایی از وضعیت و محیط فعلی خود نیست و شکایت و دلخوری خود را از وضعیت و محیط موجود تنها با خشونت و عصبایت آشکار می سازد. زندگی این دسته از اشخاص هم مشابه مثال ذکر شده است. آنان خود را در قفس محصور و اسیر کرده و همه ی استعداد و انرژی و توان درونی خود را در قفس محبوس و در برخورد با دیگر افراد راضی و خوشحال و موفق امکان دارد احساس خوبی نداشته باشند.

این افراد به طور کلی فراموش کرده اند که راهکاری جهت خلاصی و رهایی از قفس خودساخته پیدا کنند و پرسش های خود را به صورتی غلط با برداشتی نادرست از خود سوال کنند که چرا دیگران از موقعیت اجتماعی خوبی برخوردارند و یا چرا دیگران موفق اند و یا … . در صورتی که این افراد می بایست از خود سوال کنند که چطور قادرند از این وضعیت و قفس خودساخته آزاد شده و سبک زندگی خود را عوض و اصلاح نمایند تا همانند دیگر افراد به رضایت و لذت و آرامش دست یابند و موفق شوند. هنگامی که در جهت تغییر و تحول در سبک زندگی خود گام بردارند به تدریج متوجه خواهند شد که چه چیزی از زندگی می خواهند و به توانمندی و استعدادهای خود واقف خواهند شد.

بهترین سبک زندگی همراه با رفاه و آرامش :

این گروه از اشخاص به درجه ی تقریباً مطلوبی از رضایت در زندگی خود دست یافته اند. از خودباوری خوبی بهرهمندند و سبک زندگی مناسب و قابل قبولی برای خود انتخاب و ساخته اند اما زندگی این دسته از افراد اغلب گرفتار روزمرگی می شود و پیوسته به این می اندیشند که چرا از زندگی خوب خود آن چنان خوشحال و خشنود نیستند؟ چرا زندگی خسته کننده شده و در یک مسیر صاف بدون هیچ هیجان و تحولی همچنان ادامه می یابد؟

بهترین سبک زندگی میلیونر نابغه:

زندگی این دسته اشخاص با انگیزه و اشتیاق زیادی در جریان است و رضایت و لذت عمیقی را در زندگی خود احساس می کنند و پیوسته در پی آنند که هر روز یک درجه از سطح کنونی خود بالاتر رفته و ترقی نمایند. آنان هنگامی که به یک سطح بالاتر از حس خشنودی و لذت در زندگی خود دست می یابند ، این لذت و خشنودی را نتیجه ی آن چیزی که کسب کرده و به دست آورده اند نمی دانند ، برعکس این رضایت را متاثر از تلاش ها و مسائل و چالش هایی می دانند که در زندگی با آن ها مواجه شده اند.

از این رو حس خشنودی و شادی آنان بادوام و همیشگی است و روزهای زندگیشان با یکدیگر متفاوت است. برای همین است که نبایست تنها حس شادی و خشنودی خود را بر پایه دست یافتن به آرزوها و اهدافتان تنظیم کنید ، زیرا هنگامی که به آنان رسیدید جزو گروه دوم خواهید شد و به تدریج گرفتار روزمرگی خواهید شد. اما هنگامی که شخصیت خود را به شکلی پرورش و رشد دهید که پیوسته در پی آموختن ، چالش ها و تجربه های تازه باشد ، تمام روزهایتان با یکدیگر متفاوت خواهد شد.

این سبک زندگی اثربخشی قابل توجهی در سلامت جسمی شما خواهد داشت و سبب بهبود جریان خون در بدن و کارکرد مغز را بهبود می بخشد و به درجه ی خوبی از رضایت و لذت و شادی برسید.

ساخت بهترین لایف استایل درست

با کمی تحول و دگرگونی قادرید سبک زندگی خود را اصلاح و بهبود ببخشید. برای نمونه از قادرید از تحولات کوچک آغاز کنید:

 • خوابتان را تنظیم کنید.
 • از رژیم غذایی سالم و مغذی استفاده کنید.
 • برنامه روتین زندگیتان را تغییر دهید.
 • سرگرمی های جالب و مفید و جدیدی را بیابید.
 • فعال تر باشید.
 • اهداف کوتاه مدت و بلندمدت داشته باشید.
 • کار داوطلبانه انجام دهید.
 • به دایره ارتباطی تان اهمیت دهید.
 • مواد اعتیادآور و نوشیدنی های الکی را ترک کنید.

جهت کسب اطلاع در مورد انجام تست هوش کودک می توانید به این صفحه مراجعه نمایید.


موضوع مرتبط :

سبک زندگی | لایف استایل درست

بهترین روانشناس کودک در تهران

استعدادیابی کودکان

Rate this post

2 Comments

 1. یاش گفت:

  سلام
  شرایطتون با این اوضاع کرونا و خطر مریضی چطوری هست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *