هوش کلامی - هوش زبانی
هوش کلامی یا هوش زبانی کودکان
اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷
هوش حرکتی
هوش حرکتی – جسمی چیست و چگونه پرورش می یابد
اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۷

تاریخچه پول در دنیا

از زمان های قدیم تا به حال در زندگی همه انسان ها پول دارای اهمیت قابل توجهی بوده است .

ولی در امروز روز انسانها خیلی چشمگیرتر از گذشته با این مشکلات اقتصادی در کش مکش هایی هستند. شاید یکی از اساسی ترین نبوغ بشریت تا به زمان حال ، البته در زمینه ی اقتصادی ، اختراع پول می باشد . مسیر حالت گیری و پیشرفت پول گویای آن است که پول یک عنصر اجتماعی بوده که در یک چهارچوب جهانی و اقتصادی ایجاد شده است.

اما به کارگیری مالی آن پررنگتر است. این نبوغ بشری به صورت ویژه در زندگی روزمره ی همه ی انسانها و سطح اجتماع تآثیرات به سزایی داشته و خواهد داشت . از زمانی که پول در سطر اول جدول جهت رتبه بندی ارزش ها ، میانبر معاملات ، ابزاری برای تسویه بدهی ها و نگهداری ارزش ها به حساب می آید ، جایگاه زیادی از درگیری های لفظی ، مکالمات روزمره ، و حتی خصومت های شخصی و اجتماعی انسان ها را به خود اختصاص داده است.

پول ، به طور باطنی نه مفید است و نه مضر ، فقط راه کاربردی آن در زندگی ، موقعیت اجتماعی و سطحش در جامعه را تعیین می کند. باید طوری پول را به کار برد که هم باعث سوددهی صاحبش و هم سایر افراد باشد.

 پژوهش ها مشخص کرده است تفکر درباره ی لغات های مرتبط با پول باعث شده که پررنگتر به خود بیندیشیم و توجه کنیم و درصد کمتری به سایرین یاری برسانیم. سوژه وقتی هیجان انگیز می شود که اطلاع پیدا کنید پول ، توانایی این را دارد تا گوشه گیری های سطح جامعه و ناراحتی های طولانی را کاهش دهد و حتی زجرهای جسمی و روانی را کم کند. وقتی این اتفاق متفاوت تر به چشم میاد که وظیفه ی پول را بدانیم .

برای افراد با دانش اقتصادی مفید ، پول فقط برای انجام دادوستد می باشد و ادامه حیات را مفیدتر و تأثیر گذارتر می کند . به همان روش که تبر توانایی قطع درخت و چرخ قدرت جا به جایی انسان ها را ایجاد می کند. پول این مجوز را به ما می دهد تا بازار فعالیت ها و کارهایی را به دست بیاوریم که با توجه به صحبت های اقتصاددان های قدیمی ، قیمت و ارزش هر چیزی را چه یک تیکه نان چه تابلوهای نقاش هنرمند و معروف پیکاسو را تأیین کنیم .

ولی پول خیلی بیشتر و قوی تر نسبت به تبر و چرخ ، باعث به وجود آمدن حس حسادت ، تحریک حس های هیجانی و مشکلات روحی و روانی می شود . مشخص شده که امکان ندارد به صورت منطقی و انسانی با آن مواجه شد . آشکار است که میان انسان و پول ارتباطی محکم با عمقی طولانی و پر اهمیتی ایجاد شده.

ارتباط انسان ها با پول شامل جوانب های بسیار می باشد. بعضی ها به ذخیره کردن آن اعتیاد دارند ، در صورتی که بعضی از سایرین توانایی آن را ندارند که خرج و مخارج مهم روزمره خودشان را تهیه کنند و مال اندوخته ای برای روز مبادای خود ذخیره کنند . در یک وادی زمانی مشترک که با افزایش اطلاعات بیشتری در رابطه با اثرات پول بر خودمان را کسب میکنیم ، به این نتیجه می رسیم که عقل بشریت عکس العمل های گوناگونی نسبت به پول از خودش را به نمایش می گذارد.

همانطور که پول برای عده ای از افراد مثل یک یار و دوست صمیمی رفتار می کند ، برای عهده ای دیگر هم احساس نفرت و انزجار را روشن و شکوفا می کند . بعضی از پروژه های تحقیقاتی گویای آن است که در افراد اشتیاق به پول حتی با میل و اشتها به مواد خوراکی و غذاهای لذیذ ارتباط پی در پی ای داشته و یک مسیر مشخص را طی می کنند . همانطور که کسب پول بیشتر توانایی خرید را افزایش می دهد و مشخصه ی جایگاهی جامعه و اجتماع می باشد ، از دست دادن آن هم باعث مشکلات روحی و روانی می شود ، که حتی در بعضی از افراد تصمیم به اتمام حیات خود می گیرند.

در امروزه حال که ناهنجاری های اقتصادی مثل سایه بر زندگی عده ی زیادی از افراد افتاده است ، درک کردن ارزش و سطح اجتماعی پول در اقتصاد خانواده ها ، باعث می شود طرز رفتارمان را با آن بهتر کنیم .

 جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هوش مالی کودکان به این صفحه مراجعه نمایید. همچنین اگر بدنبال مرکز تست هوش کودکان در شمال تهران هستید، با ما تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *