مرکز مشاوره و روانشناسی کودک معتبر و تخصصی هوش نیک

انتخاب رشته نهم
انتخاب رشته نهم چگونه شما را موفق می کند؟ اصول انتخاب رشته نهم برای رشته های مختلف
خرداد ۸, ۱۳۹۸
رشته روانشناسی کودک
رشته روانشناسی کودک و زمینه های رشته روانشناسی کودک
خرداد ۸, ۱۳۹۸

مرکز مشاوره و روانشناسی کودک معتبر و تخصصی هوش نیک

مرکز مشاوره و روانشناسی کودک موضوعی است که امروزه بسیاری به دنبال آن هستند. رفتن سراغ بهترین روان شناس کودک در تهران در یک مرکز مشاوره و روانشناسی کودک را می آموزیم.

 محیط خانه و خانواده فراوان ترین تاثیرگذاری را در صورت پذیری شخصیت کودکان خواهد داشت. از این رو اطلاع و شناخت پدران و مادران از روش های تربیتی و فرزند پروری و مشخصه های تکاملی بچه ها در هر دوره ی سنی نقش و اثر قابل ملاحظه ای در چگونگی رفتار و ارتباط والدین با کودکانشان خواهد داشت.

مقدمه ای در مورد مرکز مشاوره و روانشناسی کودک ؛ بدون تردید همه ی پدران و مادران طالب و راغب به عالی ترین روش های تربیتی و فرزند پروری برای کودکان خود می باشند و درصدند تا شرایط و منابع ضروری را جهت آسایش و آسودگی جسمی و روانی کودکان خود فراهم سازند. هر روزه نظاره گر تماس های تلفنی و یا مراجعه حضوری پدران و مادران به کلینیک ها و مراکز مشاوره و روانشناسی کودک می باشیم که از نگرانی های فکری شان و یا مسائل و دشواری هایی که در ارتباط با کودکانشان دارند حرف می زنند و طالب و مشتاق به راه و روش هایی جهت برطرف کردن و حل این نوع مسائل و طریقه ی رفتار درخور و صحیح با کودکانشان هستند.

بهترین روانشناس کودک در تهران در این مرکز مشاوره و روانشناسی کودک قادرند اطلاعات و بینش کامل و ضروری را در حوزه های تربیتی و فرزند پروری ، روش های آموزشی ، نحوه رفتار درخور و صحیح دربرابر برخوردها و اعمال بچه ها و نیز داده ها و معلومات الزامی را در مورد احتیاجات رشدی و تکاملی بچه ها در دوره ی سنی متفاوت را در اختیار پدران و مادران قرار دهند تا آنان قادر باشند مطلوب ترین و صحیح ترین رفتار را در مقابل اعمال و برخوردهای مشکل ساز کودکانشان داشته باشند.

پرسش های رایج از روانشناسان کودک و مرکز مشاوره و روانشناسی کودک

 • علت و منشا دروغگویی در کودکان چیست؟
 • با حسادت کودکان در ارتباط با سایر اعضای خانواده چه برخوردی داشته باشیم؟
 • به پرسش ها و کنجکاوی های کودکان درمورد مسائل جنسی چطور جواب دهیم؟
 • آیا تحرک و فعالیت زیاد بچه ها را می توان نشانه ی بیش فعالی دانست؟
 • چطور قادریم سرمشق خوبی برای کودکان خویش باشیم؟
 • چطور فرزندان خود را به اعمال بد و نامناسب خود آگاه کنیم؟
 • نحوه ی تنبیه بچه ها به صورت باید انجام گیرد؟
 • دربرابر لجبازی و پافشاری نامعقول کودکان چگونه رفتار کنیم؟

برخی دیگر از سوالات از مرکز مشاوره و روانشناسی کودک

 • علت پرت کردن و یا شکستن وسایل بازی توسط کودک چیست؟
 • چه مقطع سنی جهت آغاز آموزش به کودکان بهتر است؟
 • جدایی و متارکه ی پدر و مادر را به چه طریق و شیوه ای برای کودکان تشریح کنیم؟
 • چرا شماری از بچه ها از مدرسه رفتن و یا مهد کودک فراری هستند؟
 • آیا بایستی به همه ی درخواست های بچه ها پاسخ مثبت دهیم؟
 • فعالیت ها و آموزش های ضرری هر رده ی سنی چیست؟
 • عکس العمل و برخورد صحیح والدین در برابر ترس کودکان چگونه است؟
 • بی برنامگی و ناسازگاری والدین در روش های تربیتی و آموزشی بچه ها چه تاثیری بر آنان خواهد گذاشت؟

بهترین مرکز مشاوره و روانشناسی کودک

یک روانشناس کودک خوب ابتدا از سن ، جنسیت و از کمبودها و نارسایی های فیزیکی و یا روحی و روانی کودک اطلاعات لازم را کسب می نماید. رابطه ی پدر و مادر را با کودک بررسی و ارزیابی می نماید. از انتقادات و ایرادات پدر و مادر نسبت به کودک لیستی را فراهم می کند. یک روان شناس حاذق می بایست بفهمد که علت برخوردها و رفتارهای بد و نامناسب بچه ها چیست و از چه چیزی نشات می گیرد.

مرکز مشاوره و روانشناسی کودک ؛ آنگاه  روان شناسان سفارشات و تذکرات ضروری را برای سلامت و پیشرفت شرایط و جو زندگی کودک ، طریقه ی تربیت و تعلیم او ، چگونگی رابطه ی عاطفی و احساسی با او ، نحوه صحبت کردن با توجه به سن بچه ها و پیغام های آگاه کننده و درخواست های درخوری که حس امنیت و آسایش بچه ها را برهم نزند را به پدران و مادران آموزش و عرضه می نماید. یک روانشناس حاذق و خوب ، فنون و شیوه های مطلوبی را به پدران و مادران یاد می دهد که به بهبود رفتار مناسب در بچه ها ، از بین بردن رفتارها و برخوردهای ناخوشایند و بد در آنان و یا ایجاد گام به گام رفتارها و اعمال به خصوصی در بچه ها منتهی می گردد.

اهمیت مشاوره و روانشناسی کودک در مرکز مشاوره و روانشناسی کودک

دوره ی کودکی دوره ی صورت پذیری هویت ، شخصیت و پدید آمدن خلقیات و عادت های گوناگون و جلوگیری از ظهور و ایجاد مشکلات جسمی و روانی در سال های آتی زندگی کودکان است. این دوره زمان فعالیت و تحرک و بازی و کنجکاوی و مهم ترین مقطع سنی جهت شکل گیری و تکامل شخصیت بچه هاست.

از این رو بی تفاوتی و بی اعتنایی پدران و مادران به دوره ی خردسالی و روش های صحیح آموزشی و  فرزند پروری ، تاثیرات غیر قابل جبرابی را در سال های آتی زندگی بچه ها خواهد داشت. برخوردها و رفتارهایی نظیری عصبانیت و خشونت ، لجبازی ، ترس ، حسادت ، دعوا و کتک کاری های مداوم عکس العمل ها و رفتارهای صحیحی را می طلبد که می بایست پدران و مادران به یاری مشاوره روان شناسان آن ها را یاد بگیرند. برای هماهنگی جهت حضور مرکز مشاوره و روانشناسی کودک با ما تماس بگیرید. ۷۷۸۹۱۵۸۷

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.