بیش فعالی - ADHD
انواع درمان های بیش فعالی
دی ۱۶, ۱۳۹۷
کودک عصبانی
با کودکان گستاخ چه کنیم؟
دی ۱۶, ۱۳۹۷

موسسه خلاقیت و استعدادیابی تخصصی

موسسه خلاقیت و استعدادیابی از جمله مواردی است که می تواند در آموزش و تربیت کودکان نقش بسزایی داشته باشد. همچنین در پرورش هوش کودکان موسسات خلاقیت و استعدادیابی موثر هستند.

از والدین مسئول می خواهیم که قبل از بردن کودکشان به موسسه خلاقیت و استعدادیابی این مطلب را با دقت بخوانند

موسسه خلاقیت و استعدادیابی حرفه ای باید دارای یکسری ویژگی های خاص باشد تا بتواند خلاقیت کودکان را به شکل درستی پرورش دهد. تفاوتی نمی کند که موسسه خلاقیت و استعدادیابی در شمال تهران باشد یا جنوب تهران. همچنین تفاوتی در اینکه موسسه خلاقیت و استعدادیابی در غرب تهران در سعادت آباد باشد یا در شرق تهران، در تهرانپارس وجود ندارد. آنچه یک موسسه خلاقیت و استعدادیابی را متمایز می کند، برنامه هایی است که آن موسسه جهت استعدادیابی کودکان دارد.

مهمترین موضوعی که والدین باید بدانند این است که فعالیت موسسات استعدادیابی از موسسات خلاقیت جدا هستند و اگر موسسه ای این باور و شعار را دارد که هر دوی آن ها را انجام می دهد ، قابل باور و منطقی نیست! دلیلی علمی و اساسی این است که هر موسسه خلاقیتی دارای امکانات و برنامه هایی برای پرورش دو، سه ، چهار و یا حداکثر پنج هوش کودکان هستند و این در حالی است که هر انسانی در بدو تولد با ۹ هوش متولد می شود. در نتیجه اگر والدین کودکان خود را به موسسه خلاقیت و استعدادیابی ببرند که امکانات لازم جهت پرورش هوش غالب کودکشان را ندارد، هوش خدادادی و ذاتی کودکشان نه تنها پرورش و تقویت نمی شود، بلکه سرکوب هم می گردد.

آنچه در مورد موسسات خلاقیت و استعدادیابی توضیح داده شد از یک سو و بررسی صورت گرفته برای انتخاب موسسه استعدادیابی از سوی دیگر، حائز اهمیت است. یک مرکز یا موسسه استعدادیابی کودک حرفه ای ، دارای روش ها و متدهای علمی متعددی است که بتواند هوش غالب و استعداد کودکان را به طور صحیح شناسایی نماید. این موضوع در تربیت کودکان بسیار مهم است و در صورت انجام صحیح آن کودکان در مسیر درستی قرار خواهند گرفت.

به زبان ساده ، کودکانی که به موسسه استعدادیابی درستی برده می شوند، به درستی استعداد آنها کشف می شود و در نتیجه در صورتی که به موسسه خلاقیت مناسب مراجعه نمایند، این هوش غالب و استعداد کشف شده، به خوبی پرورش یافته و تبدیل به مهارتی برای کودکان می گردد. پیامد روشن این است که وقتی کودکی دارای مهارت ویژه ای باشد، مسیر زندگی او در بزرگسالی درست خواهد بود. حتی در زمان انتخاب رشته دانشگاهی هم دچار سردرگمی نخواهد شد. این افراد به راحتی برای خود کسب و کاری می یابند.

آنچه در موسسه خلاقیت و استعدادیابی هوش نیک انجام می شود:

موسسه خلاقیت و استعدادیابی کودکان هوش نیک، با روش های علمی مانند تست هوش گاردنر که از والد کودکان انجام می شود و همچنین تست شهودی گاردنر که به کمک بازی هایی از کودکان گرفته می شود،  استعدادیابی کودکان را انجام می دهد و به کمک گزارشی که در مورد انواع هوش های ۹ گانه کودکان انجام می دهد، والدین را به درستی در مورد استعداد کودکشان هدایت و راهنمایی می کنند. همچنین تمرین هایی به والدین در مورد هوش غالب کودکان داده می شود تا والدین نیز از نقش خود در تقویت خلاقیت کودکانشان در زمینه ای که دارای استعداد هستند، مطلع گردند.

نتیجه گیری در مورد موسسه خلاقیت و استعدادیابی

موسسه خلاقیت و استعدادیابی یک مهد کودک یا مدرسه نیست. مهدهای کودکی که دارای برنامه های آموزش خلاقیت و تقویت هوش کودکان هستند، تنها می توانند مجری برنامه هایی در زمان نگهداری کودکان باشند. هوش غالب و استعداد کودکان باید در موسسات و مراکز تخصصی استعدادیابی شناسایی گردد و توسط والدین و همچنین مهدهای کودک یا مراکز پیش دبستانی این کودکان مورد آموزش و پرورش خلاقیت قرار گیرند. منتظر دیدار شما برای شناسایی هوش غالب و استعدادیابی کودک شما در موسسه خلاقیت و استعدادیابی هوش نیک در شمال تهران (خیابان پاسداران) هستیم.

تقویت هوش کودک

تست هوش کودک

استعدادیابی کودک

Rate this post

9 Comments

 1. مریم گفت:

  کودکان برای مراجعه چه رنج سنی باید داشته باشن؟

 2. س.ر گفت:

  من از موسسه شما خیلی خوشم اومد عالی بود

 3. نفس گفت:

  من کودکم آوردم موسسه هوش نیک خیلی واقعا عالی بود از دوراهی در اومدم.ممنون بابت همه ی تلاش ها و آموزش های والد و کودکتون. مرسی مرسی مرسی

 4. رضا کولیوند گفت:

  موسسه خلاقیت و استعدادیابی هوش نیک چقدر سابقه حرفه ای داره؟

 5. mohhamad rad گفت:

  موسسه شما هم مثل جاهای دیگه هر کی میاد میگه باهوش؟؟؟
  یا ۴ تا معمولیم معرفی میکنه.

  • کارشناس گفت:

   با سلام
   موسسه خلاقیت خوب هرگز به والدی نمیگه که کودک شما باهوش یا کم هوش. چون خیلی وقتها کودکان در یک زمینه هوش پایینی دارند اما چندین هوش بالا دارند. باید هوشها بدرستی ارزیابی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *